İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress Eklentileri
  3. WordPress Sitemap Eklentisi (XML-Sitemap) Kurulumu

WordPress Sitemap Eklentisi (XML-Sitemap) Kurulumu

WordPress kullanıcılarının olmazsa olmaz eklentisi XML-Sitemap, arama motorlarına içeriğinizi bildirmek için kullanılmaktadır.

WordPress Sitemap Eklentisi (XML-Sitemap) Kurulumu

WordPress blog kullanıcıları için mutlaka sitelerine kurması gereken eklentilerin başında gelmektedir. WordPress kullanıcılarının olmazsa olmaz eklentisi XML-Sitemap, arama motorlarına içeriğinizi bildirmek için kullanılmaktadır. Eklemiş olduğunuz her yazı, etiket ve her sayfayı arama motorlarına bildirerek hızlı ve kalıcı indexlenmenizi sağlamaktadır. Kurulumu da oldukça basittir. Kurulumu yaptıktan sonra da Google’ ye sitemap sayfanızı bildirmeyi sakın unutmayın.

XML-Sitemap Kurulumu

WordPress XML-Sitemap eklentisini indirmek için öncelikle bu bağlantıdan dosyaları bilgisayarınıza indiriniz. İndirdiğiniz dosyayı sıkıştırılmış klasörden açarak içinden çıkan google-sitemap-generator klasörünü FTP de wp-content/plugins klasörünün içine yükleyiniz. FTP ye dosyaları yükledikten sonra sitenizin admin paneline girip eklentiyi aktif ediniz. Eklentiyi aktif ettikten sonra ayarlar XML-Sitemap tıklayarak ayarlarınızı aşağıdaki gibi seçip güncelle diyoruz.

Google Sitemap eklentisini wordpress sitenize kurmuş oluyorsunuz. Sitemap sayfanıza http://www.siteadresiniz.com/sitemap.xml siteadresiniz.com yazan yere kendi sitenizi yazarak ulaşabilirsiniz. Sonrasında “google webmaster tool” a girip site haritası bölümünden site haritanızın bağlantısını göstererek site haritanızı googleye ekleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap