İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. Web Sitesi ile İnternetten Para Kazanmak Mümkün Mü?

Web Sitesi ile İnternetten Para Kazanmak Mümkün Mü?

Web sitesi ile para kazanmak için ille de site sahibi olman gerekmiyor. Çeşitli siteler aracılığı ile ve çeşitli yöntemler aracılığı ile internetten para kazanabilirsin.

Web Sitesi ile İnternetten Para Kazanmak Mümkün Mü?

Web sitesinden para kazanmak aslına bakılırsa, sitenin ne üzerine olduğuna bağlıdır. Bir web sitesinin içeriği oldukça önemli olup içerisinde şu şartları mutlaka barındırmalıdır:

  1. Web siten ne üzerine olursa olsun, içeriği mutlaka özgün ve size has olmalıdır. Yani taklitlerinden oldukça farklı olmalıdır.
  2. Ziyaretçi sitede aradığını kolay bulabilmelidir. Yani aradığı her şey elinin altında olan özel bir menü bulunmalıdır. Bu menü sayesinde ziyaretçi siteni sevecek ve aradığını bulduğu için, temelde aynı ancak içerikte farklı konular için siteyi tekrar ziyaret edecektir.
  3. Diğer bir husus ise, şaşalı içerikten uzak olunmalıdır. Yani ziyaretçi sitenizin içinde kaybolmamalıdır.
  4. Son olarak da gerekli SEO, yani arama motoru optimizasyonu mevcut kuralları ile yerine getirilmelidir. Belki de sitene ziyaretçi çekebilmek için en önemli husus budur…

Bu kısa bilgileri verdikten sonra web siten ile nasıl para kazanabilirsin bunları anlatmaya başlayalım…

Web Sitesinden Para Kazanmak

Bir web sitesinden para kazanmak için sektör çok önemlidir demiştik ve bu önemli hususu yineliyorum. Örneğin beyaz eşya üzerine bir web siten olsa mı daha çok kazanç sağlarsın yoksa web hosting satışı yapan bir siteniz olsa mı? Elbette ki bugün bu şartlar altında hosting(web sitesi barındırma hizmeti veren yer) ile alakalı sektörden çok daha fazla kazanç sağlayacağın tartışılmaz bir durumdur. Çünkü insanlar beyaz eşya alırken şekline şemailine kısacası tüm özelliklerine fiziksel olarak bakmak isterler, oysa ki hosting tamamen internet dünyasıyla ilgili olduğu için böyle bir arayış içine girmezler, çünkü hosting özelliklerine fiziksel bakış gerekmez, zaten sektör internetle ilgilidir.

Sektörden sonra şu önemli detayı hatırlatmakta çok büyük bir fayda olduğunu düşünüyorum. Web sitesi ile para kazanmak için ille de site sahibi olman gerekmiyor. Çeşitli siteler aracılığı ile ve çeşitli yöntemler aracılığı ile internetten para kazanabilirsin. Bu siteleri bu ve bahsettiğim bu yöntemleri sana biraz sonra göstereceğim. Yazdıklarımı dikkatli şekilde okumaya devam etmeni istiyorum.

İnternette var olmak demek ille de bir site sahibi olman anlamına gelmemelidir. Bugün sosyal medya diye adlandırılan çok çeşitli platformların gücünü hiç kimse tartışamaz, yeter ki her şey yerli yerince kullanılsın. Doğru zamanda doğru şekilde kullanıldığında sosyal medya, bir web sitesinden çok daha fazla kazanç getirebilir. E durum böyle olunca da her yıl neden ben web sitesine para vereceğim dersen sana hemen şu cevabı verebilirim. Web sitenin olması bu sektörde sana güven duyulmasını sağlar, itibar meselesi olarak adlandırabiliriz. Birazcık düşünürsen ne demek istediğimi çok iyi şekilde anlayacaksın.

Konumuzun biraz daha detaylarına inecek olursak su şekilde anlatım yapabilirim. Web sitelerinden iki ana başlık altında para kazanabilirsin. Birincisi web sitesi sahibi olarak herhangi bir ürün yada hizmet satışı ile, diğeri de ziyaretçi ve ziyaret edilen siteye bir nevi ortak olarak para kazanabilirsin. Bunun nasıl yapıldığını ise sitemizde yer alan yöntemler aracılığı ile ulaşabilirsin. Bu yöntemleri ve içeriklerini sizler için özel olarak seçtiğimi hatırlatmak isterim…

Uzun lafın kısası, şimdi seni bu yöntemlere yönlendireceğim. Bunlar ile yukarıda anlattığım sistemleri bir bir öğrenebilirsiniz. Daha fazla vakit kaybetmeden ve başkaları senden önce bu işe girmeden hemen başlamanı tavsiye ederim. Herhangi bir sorun olduğunda bana yorum alanından ve iletişim sayfasından ulaşabilirsin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. web sitesi ile internetten para kazanmak sabır bir çalışma sonucu gerçekleşiyor. yeni başlayanlar için çok faydalı ve güzel bir yazı olmuş, teşekkürler 🙂