1. Ana Sayfa
  2. PC & Mobil Donanım
  3. Sürücü Güncelleme Programı: Driver Booster

Sürücü Güncelleme Programı: Driver Booster

IObit firması tek tıkla tüm sürücülerinizi güncelleştirebileceğiniz, oldukça kullanışlı ve ücretsiz bir program üretmiş. Bu programın adı Driver Booster.

Sürücü Güncelleme Programı: Driver Booster

Klavye, fare, monitör gibi bilgisayar parçalarından işlemci ve ekran kartlarına kadar birçok donanımın düzgün çalışması driver yani sürücülerle sağlanmaktadır. Bilişim geliştikçe sürücüler de gelişiyor. Neredeyse her hafta yeni güncelleme yayımlanıyor. Güncellemenin bu kadar sık olması bilgisayar kullanıcılarının sürücüleri manuel olarak yüklemesini zorlaştırıyor. Bu işlem hem vakit kaybı, hem de uğraştırıcı olabiliyor. Üşenip eski sürümü kullanmaya devam edersek, bu sefer de yeni sürümün sunduğu olanaklardan mahrum kalıyoruz. Bilgisayar oyunlarını çok oynayan biriyseniz sürücü güncelleştirmelerini yapmadığınız takdirde yeni çıkan oyunlarda FPS düşmesi, yavaşlama gibi can sıkıcı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

IObit firması tek tıkla tüm sürücülerinizi güncelleştirebileceğiniz, oldukça kullanışlı ve ücretsiz bir program üretmiş. Bu programın adı Driver Booster. Tek yapmanız gereken programı yüklemek ve çalıştırmak. Driver Booster çalıştığı anda bilgisayarınızı tarıyor ve sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol ediyor.

Driver Booster İObit

Tarama bittiğinde güncel olmayan programlar ekranda görünüyor. Ardından sağ üstteki ‘sürücüyü güncelle’ butonuna basıyoruz ve arkamıza yaslanıp güncelleştirmelerin bitmesini bekliyoruz. Tebrikler sürücüleriniz güncellendi!

Driver boosterın standart sürümünü ücretsiz olarak indirip kullanabiliyoruz, ancak programın ücretli ‘premium’ versiyonu da bulunuyor. Premium versiyon standart versiyona ek olarak şu özellikleri içeriyor:

  • Daha güvenli PC için aygıt hatalarını düzeltme,
  • Nadir bulunan sürücüleri güncelleme,
  • Sistem boştayken sürücüleri otomatik indirme,
  • Daha hızlı indirme,
  • Güvenli geri yükleme için sürücü yedekleme,
  • Daha iyi sistem kararlılığı ve oyun verimliliği

Premium versiyonu kullanabilmek için 25$‘ ı gözgen çıkartmanız gerekiyor. Bana sorarsanız standart sürüm işinizi rahatlıkla görecektir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hamid Sadeghpour Saleh

Microsoft MCT Regional Lead MCT, x2 MCSE, x2 MCSA, MCPS

Yorum Yap