1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. Site Açmak İsteyenler İçin Sektör Önerileri
Trendlerdeki Yazı

Site Açmak İsteyenler İçin Sektör Önerileri

Nasıl bir site açmalıyım? hangi konuda web sitesi açmalıyım? sorulara cevab bulmak için makalemi ziyaret ediniz.

Site Açmak İsteyenler İçin Sektör Önerileri

Web sitesi açmadan önce bilinmesi gereken en ciddi konular (nasıl bir site açmalıyım, hangi konuda web sitesi açmalıyım) bunlardır. İnternetde ‘web sitesi açarak para kazanmak’ isteyen kişilerin çoğu bu konular hakkında bilgi edinmek için google’da arama yapıyorlar. Aslında bu çok güzel bir kademe, çünki bir kişi hedefini belirleyip o hedefe ulaşmak için ilk önce o alanda araşdırma yapmalıdır,tıpkı senin benim gibi.

Başka makalelerde de çalışdığım kadarıyla bu noktayı belirtiyorum,eğer kaliteli bir web sitesi açarak bu alanda başarı yakalamak istiyorsanız, önce başarının hangi tarafa koşduğunu bulacaksınız. Kendi etrafıma ve bu işle ilgilenmek isteyen arkdaşlara hep söylüyorum, site açmadan önce tek hedefiniz web sitesinden para kazanmak olmasın.

# Kendinize vermeniz gereken ilk soru ‘ne tür site açmalıyım’ olsun. Seçeceğiniz konu ne olursa olsun, o konu ile ilgili web siteler arasında lider olmayı hedefleyin.Zaten siz lider oldukdan sonra paralar siz istemeseniz bile kapınızı çalacaktır.

# 2015 yılında yapılan araşdırmalar Dünyada 1.5 milyara yakın web sitesinin var olduğunu ortaya çıkardı, ve bu sayı gün geçdikce daha da çok artmaktadır.
Peki başarının yolunu belirledik, konumuzu seçtik diyelim. Bu kadar sitenin içersinden hedefimize ulaşmak için nasıl yol izleyeceğiz? arkadaşlar, ne konuda site açarsanız açın altın kural yazılarınızın özün ve seo uyumlu olmasıdır, seo uyumlu makale nasıl yazılır başlıklı yazımı okursanız daha detaylı bilgi edinirsiniz. Google buna çok önem veriyor, biraz önce de belirtmişdim 1 milyardan çok web sitesi vardır ama bunların hepsi özgür makale yazmıyor. Sitelerin çoğu kopya içerik barındırıyor, ve bir zaman sonra çöp siteler sırasında kendi yerini alıyor.

#NOT seçeceğiniz konu sizin ilgi alanınız olması, başarıya ulaşmak için sizi bir adım ileri atar! web sitenizde farklı konular barındırmasanız daha iyi olur, tek bir konu üzerinden yola çıkın bu sizin için artı avantajdır.

# Spor konusunu seçtiniz diyelim, web sitenizde spor haberleri ve ‘nasıl bir site açmalıyım‘ gibi konuları yazmak doğru bir şey değil, bu ister sitenizi ziyaret eden birisi için olsun isterse de google botları için olsun. Tenis, futbol, basketbol gibi kategorilere ayırıp, onlarla ilgili makaleler yazmak çok daha iyidir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap