İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress Eklentileri
  3. WordPress SEO Eklentileri (SEO Plugins) – 10 WordPress SEO eklentisi

WordPress SEO Eklentileri (SEO Plugins) – 10 WordPress SEO eklentisi

En iyi SEO eklentileri -WordPress SEO plugins - WordPress SEO eklentileri - Google'da yükselmek için en önemli SEO eklentileri - Kaliteli SEO eklentileri

WordPress SEO Eklentileri (SEO Plugins) – 10 WordPress SEO eklentisi

SEO çalışması yapmak, bir site için olmaz sa olmazdır. Her zaman bir SEO uzmanı olmak gerekmez. Helede bir WordPress kullanıcısı iseniz, işiniz daha da kolaydır. Çünkü WordPress SEO eklentileri oldukça fazladır. Yani kod bilgisi gerektirmeden, uzmanlık gerektirmeden, sitenizin SEO çalışması için her zaman bir yardımcınız vardır.

Ancak SEO çok yönlü bir optimizasyon gerektirir. SEO dostu temalar kullanmak, site hızını arttırmak, Sosyal medyayı etkili kullanmak ve daha pek çok unsurun bir arada olması gerekir.

Klasik WordPress SEO eklentileri dışında, daha iyi optimizasyon için bize yardımcı olacak harika eklentilerde vardır. Bu eklentiler arama sonuçlarında çok daha iyi yerler almak için fayda sağlar.

Bu eklentilerden en başarılı ve faydalı olanları bir araya getirdik.

WordPress SEO eklentileri

1- Meta Tags Optimization

Meta Tag Optimization

Yayınlar / Sayfalar ve kategori sayfaları için optimize edilmiş meta etiketleri girmek her zaman zordur. Bu eklenti ile çok basit hale getirebilirsiniz.

Meta etiketi ekleme sırasında bu eklenti, büyük arama motorlarının kurallarına göre meta etiketleri doğru olup olmadığını size bildirir.

Yazınızın içeriğine ve hedeflenen anahtar kelimelere dayanan etkili meta etiketler yazmanıza yardımcı olmak için harika bir eklenti.

Eklenti başarısız meta etiketlerini kırmızı bar ile, dikkat çekici bir biçimde bildirir.

2- Rasponsive SEO Schema Tables

Rasponsive SEO Schema Tables

Sitemizde tablolar kullanmak, pek çok açıdan faydalıdır. Ancak arama motorları sizin tablolarınız la ilgilenmez. Çünkü onların ilgilenmesi için, tablonun tanıtılması gerekir.

Şimdi soralım, kaçımız bir tabloyu arama motorlarına nasıl anlatacağımızı biliyoruz!. Bende öyle tahmin etmiştim.

İşte bu eklenti, tablolarımızı sadece görsel bir katkı olmanın ötesine taşıyor, ve arama motorlarına anlatıyor.

Kenar çubuğunuza ekleyebileceğiniz, SEO dostu tablolar için bu eklenti biçilmiş kaftan.

3- WooCommerce Product Keyword Suggest

WooCommerce Product Keyword Suggest

WooCommerce Products Posts, herhangi bir e-ticaret sitesinin temel bileşenidir ve hangi anahtar kelimelerin seo’nuzu zenginleştireceğine karar vermeyi kolay hale getirir.

,WooCommerce Product Keyword Suggest, kullanıcıların hangi anahtar kelimeleri kullanması gerektiğine karar vermelerine yardımcı olan en yaygın kullanılan eklenti’dir

Yoast SEO Eklentisi’ni kullanıyorsanız Hedef Odaklı Anahtar Kelimeler için karar vermenize yardımcı olacaktır. Yoast tarafından desteklenmektedir.

Eklenti bazen hedef kelimeler için öneride bulunmazsa, bunun bazı nedenleri olabilir.

  • Hedef kelime hiç popüler değildir.
  • Yeni bir kelimedir, kullanımı yaygın değildir.
  • Başka bir dilden kötü çeviri yapılmış bir kelimedir.

Zaten bunlar sizin işinize yaramayacak şeylerdir yani.

Satışları arttırmak ve rekabet de daha güçlü olmak için, en etkili anahtar kelimeleri bulmanın öneminden bahsetmeye gerek yok sanırım.

4- SEO Keyword Competition

SEO Keyword Competition

Sitenizin rekabet gücünü arttırmak için, anahtar kelime önermeye yarayan süper etkili bir eklenti.

Diğer SEO eklentilerinden çok farklı bir özelliğe sahip.  Bir içerik oluştururken yaptığınız anahtar kelime analizi için sadece sonuç vermekle kalmaz. Bu alanda sizin için en büyük rakipleride sıralar.

SERP’lerde ilk 10 sırada bulunan siteyi, çok detaylı bir biçimde ekranınıza yansıtır. Sitenin içeriğini nasıl optimize ettiğine dair bilgi sahibi olmanız, daha kolay rekabet etmenize yardımcı olur.

Eklenti ayrıca ÜCRETSİZ  MOZ API’si vermektedir. Google indeksi, Google rank, Alexa rank takibi gibi bir dizi özelliğe sahiptir.

5- SEO Analyzer

SEO Analyzer

Sitenizin SEO analizini yaptırmak isteseniz, sizden bir tomar para isteyeceklerdir. Üstelik bu parayı belli aralıklarla sürekli ödemeniz gerekir.

Bu eklenti ile, sitenizin SEO analizini yapabilirsiniz.

Sitenizin sıralama istatistikleri, sosyal medyadaki durumu, Meta bilgilerinizin durumu, site haritası denetleme gibi bir çok özelliğe sahiptir.

6- Premium SEO pack

Premium SEO pack

Premium SEO Pack, WordPress sitenizi optimize etmek için benzersiz bir SEO eklentisi dir.

Onlarca SEO eklentisi bulmanız mümkündür. Fakat hepsininde belli başlı özellikleri vardır. İhtiyacınız olan her şeyi içinde barındıran SEO eklentileri çok fazla değildir. İşte bu eklenti bu açığı kapatıyor.

İçriğin toplu optimizasyonu, Yerel SEO optimizasyonu, görüntüleri SEO dostu yapmak ve daha onlarca inanılmaz özelliğe sahiptir.

Sosyal istatistikler, SERP istatistikleri gibi, sitenizin istatistiklerini kolayca takip edebilirsiniz.

Otomatik olarak binlerce backlink ekleme özelliği ise çok dikkat çekiyor. Üstelik bunu arama motorların seveceği biçimde yapıyor.

Robot.txt ce .htaccess dosyalarını kolayca düzenleme olanağı sunuyor.

Smush APİ kullanarak görselleri optimize eder.

Facebook Planner modülü sayesinde, içeriğin otomatik olarak facebook da yayımlanmasını sağlar.

Twitter kartları, site hızını arttırmak için optimizasyon, site haritası ekleme ve daha onlarca emsalsiz özelliği ile, muhteşem bir SEO eklentisi.

7- WordPress Auto Spinner (İÇERİĞİ YENİDEN YAZMA EKLENTİSİ)

Auto Spinner

Auto Spinner eklentisi, içeriği yeniden yazan inanılmaz bir eklenti.

Peki eklenti içeriği nasıl yeniden yazıyor?.

İçerik de kullanılan kelimelerin eş anlamlılarını kullanmanın, SEO açısından ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yoktur.Üstelik yazının okunabilirliğini artırır, ve çok daha zengin hale getirir.

Bu eklenti yazıda kullanılan kelimeleri, eş anlamlılarıyla otomatik olarak değiştirir. Üstelik Türkçe ve İngilizce için mükemmel çeviri yapar.

Çeviri deyince dil çevirisinden bahsetmiyoruz elbette. Eklenti pek çok dili desteklese de, en mükemmel eş anlamlı kelime ile değiştirme işlemini bu iki dilde yapmaktadır.

Örnek:

İçerik de “akıllı karar” ifadesi daha önce kullanılmış olsun. Aynı ifadeyi tekrar kullandığınızda, eklenti bu ifade yerine eş anlamlısını ekliyor. Mesela “iyi bir hamle” olarak değiştiriyor. Buda kullanılmışsa, bu defa başka bir kelime ekliyor.

Yani içeriği kendisi yeniden, çok daha zengin kelimelerle yazıyor.

WooCommerce siteleri içinde kullanabileceğiniz, çok farklı ve harika bir eklenti. Sitenizde yinelenen içerik diye bir sorununuz olmayacaktır. Her yazınız bir birinden daha orijinal olacaktır. Arama motorları buna bayılır.

8- Rankıe

WordPress Rankie Eklentisi

Rankıe eklentisi, hem çok iyi bir anahtar kelime önerme eklentisi, hemde anahtar kelimelerinizin Google da ki sıralamasını gösteren müthiş bir SEO eklentisi.

Elbette eklentinin en büyük özelliği, anahtar kelimenin Google sıralamasın da ki durumunu göstermesi. Anahtar kelimenin ne kadar popüler olup olmadığını bilmek, rekabet gücünüzü arttıracaktır.

Ayrıca uzun kuyruk anahtar kelimeler de önermektedir. Google da en fazla yapılan aramalardan oluşan bir sonuç sunmaktadır.

Çok kullanışlı ve çok başarılı bir SEO eklentisi olduğunu söylemek hiç de zor değil.

9- Rich Sinippets

Zengin Snipetlerin, SEO üzerinde olumlu etkilerini kimse inkar edemez. Google zengin verileri desteklemektedir.

Schema.org mikro verileri ile oluşturulan bu eklenti, Bing, Yahoo, Google, Yandex gibi arama motorlarının SERP lerinde dahi yer kapmak için yardımcı olmaktadır.

10- Delucks SEO

Delucks SEO

WordPress SEO eklentileri arasında son önerimiz, Delucks SEO.

Eklenti her dilde meta verilerini yeniden optimize etme imkanı veriyor.

Site haritası oluşturma, site istatistklerini takip edebilme,URL optimizasyonu ve pek çok özellikle gelen eklenti, sitenizin optimizasyonu için iyi bir seçenek.

Siteniz için SEO dostu 12 sosyal paylaşım düğmesi de eklentiyle birlikte gelir. Mobil optimizasyon, zengin snipetler ekleme diğer özelliklerinden bazıları.

Sonuç:

SEO eklentileri kullanmak, yada kullanmamak sizin elinizde dir. Ancak her durumda mutlaka kullanmanızı öneririz. Arama sonuçlarında iyi yerlerde olmak istiyorsanız, bu bir seçenek değil, gerekliliktir.

Klasik SEO eklentileri dışında, size daha fazla avantaj sağlayacak eklentiler kullanabilirsiniz. Bu makalede bu eklentilerden en başarılı olanlardan bahsettik.

Yukarıdaki eklentiler içinde bizim öncelikli önerimiz hangisi derseniz, Premium SEO Pack hiç şüphesiz ilk önerimizdir. WordPress Auto Spinner ve Rankıe daha sonraki önerilerimiz dir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap