İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Seo İpuçları
  3. SEO Çalışmalarında Yapılmaması Gereken Yanlışlar

SEO Çalışmalarında Yapılmaması Gereken Yanlışlar

SEO, bir web sayfası için olmazsa olmaz konulardan biridir. Bu konuya dikkat edilmesi ve Google tarafından konan kuralların dikkate alınması gerekmektedir.

SEO Çalışmalarında Yapılmaması Gereken Yanlışlar

SEO, bir web sayfası için olmazsa olmaz konulardan biridir. Bu konuya dikkat edilmesi ve Google tarafından konan kuralların dikkate alınması gerekmektedir. SEO konusuna dikkat eden web sayfaları arama motorlarında üst sırada çıkmakta ve bu da ziyaretçi sayısını arttırmaktadır. Bu noktada, SEO çalışmalarında yapılmaması gereken yanlışlar konusu ön plana çıkmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

SEO Çalışmaları

SEO konusunda en kritik nokta SEO çalışmaları konusunun dikkatli bir şekilde yapılmasıdır. Bu konuyla ilgili arama motoru algoritmaları dikkate alınmalıdır. Özellikle yazıların Google tarafından incelenerek, sık sık ve anlamsız kelimelerin kullanıldığı yazıların spam olarak kabul edildiği unutulmamalıdır. Yani bu konuda Google’ın belirlediği yazım kurallarına ve algoritmaya bağlı kalınmalıdır.

SEO Çalışmaları Yanlışları

SEO çalışmaları konusunda en fazla gündeme gelen konu, SEO çalışmaları yanlışları konusudur. Bu noktada sitenize link satın alırken Google tarafından işaretlenen yani spam olarak bildirilen linklere dikkat etmelisiniz.
SEO konusunda yapılan en önemli yanlışlardan biri, başlık seçimi konusunda yapılan yanlışlardır. Daha önce kullanılmış olan başlık seçildiğinde, aynı başlığı daha önceden girmiş tüm sayfaların altında kalacağını bilmeniz gerekmektedir.
Flash site tasarımlarından uzak durmanız gerekmektedir. Bu tarz sayfalar SEO konusunda dezavantaj getirmektedir. Bu noktada, HTML 5 kullanarak SEO konusunda avantaj elde etmeniz mümkündür.

SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları konusunda, SEO çalışmaları nasıl yapılır sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bu çalışmaları kendiniz yapabileceğiniz gibi profesyonel olarak da yardım alabilirsiniz.
SEO çalışmaları konusunda anahtar kelimelerin yerinde kullanımı son derece önemlidir. Bunun yanı sıra diğer sayfalardan farklı başlık atmak ve yazının özgün olması da oldukça önemlidir. Bu işlemi yapabilmek için araştırma yapmanız ve anlamlı cümleler yazmanız oldukça önemlidir. Bu konuda aceleci olmayıp, sonuç almak için sabırlı olmanız da oldukça önemlidir.

SEO Cezası Nasıl Yenir?

SEO konusunda, anahtar kelimeleri çok sayıda ve bir bütün oluşturacak şekilde kullanmanız durumunda sayfanız üst sıralardan altlara indirilecektir. Bu tip yazılar Google tarafından spam olarak işaretlenmektedir. Yani sırf anahtar kelime olsun diye yazı yazmanız yanlıştır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap