1. Ana Sayfa
  2. Seo İpuçları
  3. Paravan Blog Nedir ?

Paravan Blog Nedir ?

Paravan bloglar sayesinde sitenize kaliteli backlink alabilirsiniz, Backlinkler sayesinde siteniz Google'da üst sıralara çıkar.

Paravan Blog Nedir ?

Paravan Blog Nedir?

Paravan bloglar isteğe göre .comlu .netli siteler oluşturularak isteğe göre de blogspot oluşturularak sitenizi desteklemektir.

Paravan Blog Ne işe yarar?

Paravan bloglar sayesinde sitenize kaliteli backlink alabilirsiniz, Backlinkler sayesinde siteniz google da üst sıralara çıkar. Bu yüzden paravan blog oldukça önemlidir.

Paravan Blog Oluşturma

İsteğe göre host/domain satın alarak sitene oluşturabilir, İsteğe göre para ödemeden Blogger sitesinden Blogspot oluşturabilirsiniz.

Neden Blogspot Neden Diğerleri Değil?

Blogspot olmasının öncelikli özelliği 1 Google hesabınızdan çok sayıda blogspot açabilme özelliğiniz. Diğer sonu .com .net gibi bitmeyen sitelere göre daha kolaydır. Temanızı seçer ve yazı yazmaya başlarsınız,

Google servisi olduğu için Blogspot Google arama motorunda diğer paralı olmayan sitelere göre daha önde çıkar ve pagerank değeri olsun Alexa olsun gene aynı şekilde yüksektir.

Pagerank değeri 5 olan ve alexa değeri 50 k civarında olan bir blogspot görmeniz çok kolaydır fakat bu değerlere sahip bedava host/domain yerleri göremezsiniz.

Paravan Blogların Amacı ?

Paravan bloglarında ki temel amaç açıldıktan bir süre sonra normal bir site kıvamına geldiğinde tıpkı Tanıtım yazısı alır gibi sitenize özel tanıtım yazılarını yayınlayabilir , Belli bir seviyeye geldiğinde o sitelere her yazdığınız yazının belli bir kısmını verip belli yerlerede linkleme yaparak bedavadan backlink kazanmış olursunuz.

Paravan Bloglarda Önemli Hususlar

Arkadaşlar paravan blog açtığınız anda direk sizin sitenizin linkleri ile doldurmayın.

Paravan bloglarınıza günlük 1 adet özgün makale ekleyin ve ortalama 10 15 eğer çok sabırlı iseniz 1 ay sonra linkleme işlemlerine başlayın.

Bu sayede paravan bloglarınız da normal bir site kıvamına gelecek ve linkleme yaptığınızda herhangi bir sorun çıkması durumu olmayacaktır.

Paravan Bloglara Yazı Eklerken Önemli Noktalar

Arkadaşlar 10 adet paravan blogunuz var ise bunlara yazı eklerken önemli hususlar vardır,

Yazının tamamını eklerseniz spama düşer ve bir işe yaramaz. Bu yüzden eklerken Anahtar Kelimeleri ekleyin.

Yazınızın belli yerlerini kırpın. Kırptığınız yerler yazınızın anahtar kelimelerinin geçtiği bölümler olsun. Yazınız 200 kelimelik ise 50 kelimelik kısmını yayınlayın.

Önerilen Paravan Blog Sayısı?

Bunu size şöyle açıklayabilirim. Her blogdan 10 adet yapın. Yani WordPress bloglarından 10 adet, Blogspottan 10 adet, Tumblrdan 10 adet gibi. 10 orta derece bir sayıdır. Bunun üstünde yada altında yapabilirsiniz.

Paravan Bloglar Sayesinde Ne Olur?

Paravan Bloglar sayesinde siteniz bedavadan ve kaliteli yerlerden (Sizin makale özgünlüğünüze göre değişir) Tanıtım yazısı almış olursunuz. Bu sayede bedavadan backlink kazanır ve Google arama sıralarında iyi yerlere gelirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap