1. Ana Sayfa
  2. Seo İpuçları
  3. Paravan Blog Detayları ile Nedir ?

Paravan Blog Detayları ile Nedir ?

Paravan Blog Detayları ile Nedir ?

Günümüzde internet teknolojisinin uygun koşullara gelmesi sayesinde artık pek çok işler internet üzerinden yapılmaktadır. İnternette yer alan web sitelerindeki artış da bundan kaynaklanmaktadır. Başta ticaret olmak üzere hemen her meslek grubu artık internet aracılığıyla müşterilerine ve hedef kitlelerine daha hızlı ulaşarak hizmetlerinden haberdar etmektedir.

Hal böyle olunca web sitelerinin rakipleri ile yarışarak onlara üstünlük kurması ve arama motorları tarafından üst sıralarda yer alması önem kazanmaktadır. Böylece hedef kitleye daha kolay ve etkili bir biçimde erişmek mümkün olacaktır. Bu nedenle web sitelerinin arama motorları tarafından iyi seviyelere çıkartılması için gerekli olan seo çalışmaları iyi yapılmalıdır. Bunun yanı sıra paravan blog oluşturmanız son derece faydalı olacaktır.

Peki, Paravan blog nedir, ne işe yarar?

Paravan blog, en genel tabiri ile mevcut web sitenizin içeriğine yakın özellikte bir blog sitesi kurarak buradaki yazılarınızda ana sitenize referans olarak linkler verdiğiniz bir nevi basamaktır. Örneğin web sitenizin içeriği bitkisel sözlük üzerine olsun ve bu sitenizden bitkisel ürünler vs. satışınız olsun. Yine bu sitenizin içeriğine benzer olacak şekilde bir paravan blog kuruyorsunuz.

Kurmuş olduğunuz bu paravan blogta yer alan yazılarınızdaki anahtar kelimelere ana sitedeki benzer yazılara link veriyorsunuz. Örneğin bitkisel ürünler, şifalı bitkiler ve bitkisel sözlük kelimeleri anahtar kelime olsun ve paravan blogta bu kelimelere asıl web sitenizdeki ilgili yerlerin linklerini veriyorsunuz. Olay sadece bundan ibarettir. Peki, paravan blog ne işe yarar sorusunun cevabına gelelim. Arama motorlarında linklemiş olduğunuz bu kelimeler arandığı zaman paravan bloglarınız sizin sitenizi referans gösterecektir. Böylece paravan blog sayesinde asıl web sitenize kaliteli link alarak arama motorlarında daha üst sıralara çıkabileceksiniz. Bu konuda paravan bloglarınızın spam olmaması için özenli hazırlanmasına ve emek verilmesine özen göstermelisiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap