İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Bir Zamanlar Hızla Artan Kullanımı ile MySpace

Bir Zamanlar Hızla Artan Kullanımı ile MySpace

Müzikle uğraşıyorsunuz ve kendinizi geniş kitlerere duyurmak istiyorsunuz. Myspace.com’a üye olduktan paylaşacağınız müzik demonuzu ekliyorsunuz.

Bir Zamanlar Hızla Artan Kullanımı ile MySpace

Her gün yeni bir sosyal medya aracı ile tanışmaktayız. Hepsinin amaçları birbirine benzese de yaptıkları farklı sosyalleşme tatikleri ile hepsini kullanmaya mecbur durumuna düşüyoruz. Çünkü bu tür sosyal medya araçlarının CEO’ları yapıları geliştirirken üst düzeyde analizler gerçekleştirerek insanların sosyal ortamda neye ihtiyaç duyduklarını ve bunu webte nasıl dile getirebileceklerini ortaya dökerek iyi bir harman sonucu kaliteli projelere imza atmaktadırlar. Bunlardan bir tanesi de Myspace.com‘dur. İsmini çok defa internette rastlamış olabilirsiniz.

Çünkü adını fazlasıyla söz ettiren bir sosyal ağ sitesi. Myspace.com diğer sosyal ağ sitelerinden farklı nitelikler taşımaktadır. Bu da sosyal ağ siteleri arasında farklılığıyla üste çıkmasını sağlıyor. Bunu da 100 milyon üstü kullanıcıya sahip olması ile anlayabiliyoruz. Sosyal medya her geçen gün büyüyerek ilerlerken aynı türde içeriğe ve etkinliğe sahip sosyal ağ siteleri maalesef belli bir kullanıcı kitlesinden öteye gidememektir. Amaç farklılık ile insanların ihtiyaçlarını karşılayabilemektir. “Myspace” tam bu söylediklerimizin altına imzasını atabilmektedir. Çünkü amacı ve hizmeti diğer sosyal ağlardan çok farklı.

Bu sosyal ağ sitesinden profil bölümünüze resim ve bilgilerinizi ekleyebiliyorsunuz. Bunların yanında en güzel özelliklerinden biri de video ve müzik ekleyebiliyorsunuz. Bunu her sosyal medya aracından yapıyor gibi görebilirsiniz ancak Myspace sizin yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için kurulmuş bir site gibi. Müzikle uğraşıyorsunuz ve kendinizi geniş kitlerere duyurmak istiyorsunuz. Myspace.com’a üye olduktan paylaşacağınız müzik demonuzu ekliyorsunuz. Bu müzik demonuz büyük kitlelere ulaşabiliyor ve sizin yeteneğinizin farkedilmesi sağlanıyor. Böyle bir özellikle kendini diğer araçlardan farklı kılıyor.

Her geçen gün keşfedilmekte ve binlerce kullanıcıya sahip olmaya devam ediyor. Şirketin son bilgilerine göre 300 çalışanı bulunmakta ve 6 ağustos 2006′da 100 milyon kullanıcıya sahip olduğu tescillenmiştir. Bununla birlikte bu süreçten tam 32 gün sonra kullanıcı sayısı 106 milyona ulaşmıştır. Verilen bilgilere göre o dönem günde 230,000 üyenin kayıt olduğu söylenmiştir. En son yaşadığı mali kriz ile türkiye dahil bir çok ofisini kapatmış ve 30 Milyon $ rakama  30 haziran 2011 senesinde Specific Media adlı firmaya satılmıştır. Sosyalleşmeye aynen devam ettirmekte ve her gün yeni kitlelere ulaşmaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap