İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. İnternette Asla Aramamanız Gereken 6 Hassas Konu
Trendlerdeki Yazı

İnternette Asla Aramamanız Gereken 6 Hassas Konu

Günümüz internet çağında, dolayısıyla da insanlar interneti kullanarak sayısız bilgilere ulaşabildikleri gibi aynı zamanda birçok film ve video da izleyebilirler.

İnternette Asla Aramamanız Gereken 6 Hassas Konu

Günümüz internet çağında, dolayısıyla da insanlar interneti kullanarak sayısız bilgilere ulaşabildikleri gibi aynı zamanda birçok film ve video da izleyebilirler.

Günümüzde en fazla yaygın olarak kullanılan tarayıcı olan Google Chrome, kendisine sorulan her soruyu sadece bir kaç saniyede cevaplamaktadır.

Ancak internette aranmaması gereken hassas konular ve kelimeler de yer almaktadır.

Trypophobıa

Google’da aranmaması gereken kelimelerin başında gelmektedir. Kendisini tekrarlayan desen fobisi anlamına gelmektedir ve bu kelime internette aratıldığında insanda ciddi bir göz bulanıklığı ve baş dönmesi meydana getirmektedir. Korku veren bir kelime olmasa da tiksindiriciler oranı oldukça fazladır.

Wet koala 

Koala isimli canlı herkes tarafından bilinen sevimli ve şirin bir hayvandır ancak önünde yer alan “wet” kelimesi özellikle Google görseller bölümünde hiç de iç açıcı olmayan ve hatta korkutucu resimlerin açılmasına neden olmaktadır.

MEATSPIN

Kelimenin Türkçe sözlükteki anlamı “et çevirme” olarak bilinmektedir. Ancak internette bu kelime arandığında görsellerde hiç de uygun olmayan iki gay erkek resimleri çıkmaktadır. Bu durumda hoş olmayan ve hatta tiksindirici bir psikolojiye neden olacaktır.

Bomb ınstructıons

Kelimenin Türkçe sözlükteki karşılığı “bomba talimatları” olan bu kelime yine internette kesinlikle aranmaması gereken önemli kelimelerin başında gelmektedir. Çünkü günümüzde birçok kişi bombanın nasıl yapıldığını internetten öğrenmeye çalışmaktadır ki bu kelime arandığında güvenlik mercilerine kırmızı alarm verilmesi olma olasılığı yüksek olan bir durum olmaktadır.

8 the death clock 

Bu kelime internette arandığında ilk sırada ne zaman öleceğinizi hesaplayan bir site çıkacaktır ki bu durum aslında bir insanın ruhsal bunalıma girmesine neden olacak bir durumdur. Bu nedenle de internette aratılmaması gereken kelimeler başında gelmektedir.

Smokers lungs

Türkçe karşılığı “sigara içenlerin akciğerleri” olarak bilinmektedir. Bu kelime internette aratıldığında sigara içenlerin akciğer resimleri daha çirkin ve tiksindirici bir şekilde görülmektedir. Dolayısıyla da girilmemesi gereken kelimelerden birisidir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap