1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. İnstagram Hesap Onaylama Nasıl Yapılır?

İnstagram Hesap Onaylama Nasıl Yapılır?

İnstagram hesap doğrulama için neler yapmalı ne gibi işlemler uygulamaları bu gibi detaylara değindiğimiz bu yazımız sizlere büyük faydalar sağlayacaktır.

İnstagram Hesap Onaylama Nasıl Yapılır?

İnstagram’da hesap onaylama veya diğer bir deyişle instagram hesap doğrulama nedir ve nasıl yapılır? İnstagram hesap doğrulama için neler yapmalı ne gibi işlemler uygulamaları bu gibi detaylara değindiğimiz bu yazımız sizlere büyük faydalar sağlayacaktır.

İnstagram da mavi tik alma diğer bir ifadeyle instagram hesap onaylatma işlemi aslına bakılırsa facebook ve twitter da gördüğümüz hesap doğrulama “onaylı hesap” sistemi ile aynı sistemdir. Bunun dışında farklı bir faydası bulunmamaktadır. Başlarda çok fazla takipçisi olan ve gönderi erişimi yüksek olan ünlülerin hesaplarına verilen bu doğrulanmış hesap özelliği var olan bir hesabın gerçekten o ünlüye ait veya o firmaya ait olduğunu gösteren bir şeydir. Facebook ve twitter’da da olduğu gibi instagram hesabı onaylı kişiler gerçekten o hesabın sahibi olduğunu ve bu hesabın güvenilir bir hesap olduğunu takipçilerine kanıtlamaktadır. Peki, instagram hesap onaylatma veya instagram hesap doğrulama işlemi nasıl yapılmaktadır?

İnstagram’ın resmi olan internet sayfasında bulunan verilere göre bu olay sadece ünlü kişileri için aktif ve instagram sadece bu kişilerin hesaplarını doğrulamaktadır. Bununla birlikte aynı sayfada yer alan bilgilere göre şu an için hesap onaylatmak adına başka bir instagram’a başvurabilmek adına farklı bir yöntem de bulunmamakta. İnstagram hesabının güvenilir bir hesap olduğunu belirleyebilmek için facebook ve twitter hesapları ile bağlantılı olması ve bu hesapların da aktif olarak kullanılıyor olmasının oldukça faydası olduğu bilinmekte. Şu an için ülkemizde bulunan instagram kullanıcılarından sadece iki kişinin instagram hesabı onaylanmış durumda. Bu ünlülerden bir tanesi Barcelona’da top oynayan milli futbolcumuz Arda Turan ve muhteşem yüzyıl dizisinden tanıdığımız oyuncu Meryem Uzerli.

Sonuca geldiğimiz zaman eğer tanınmış bir kişiyseniz veya tanınmış bir kişinin hesabını yönetiyorsanız o zaman hesabınızı onaylatmak için yapacağınız tek yol mail aracılığı ile instagram da yetkili kişiler ile temasa geçmek. Fakat bu yöntemi kullansanız dahi hesabınızın onaylı bir hesap olacağı garantisini vermiyoruz. Bunun haricinde ise çok takipçilik normal kullanıcıların hesaplarını onaylatabilmesi ve instagram mavi tık simgesini alabilmesi için dolduracağı herhangi bir form bulunmadığını da belirtelim.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap