1. Ana Sayfa
  2. Wordpress Eklentileri
  3. Yazı İçine Reklam Ekleme Eklentisi: Insert Post Ads Rehberi
Trendlerdeki Yazı

Yazı İçine Reklam Ekleme Eklentisi: Insert Post Ads Rehberi

WordPress sitelerinizde yayınladığınız içeriklere reklam eklemek için bir çözüm arıyorsanız Insert Post Ads eklentisi tam size göre.

Yazı İçine Reklam Ekleme Eklentisi: Insert Post Ads Rehberi

WordPress sitelerimizin içeriklerinde yayınlayacağımız reklamlar için bir çok reklam eklentisimevcut. Bunlardan biri de yazı içine reklam ekleme işlemi için geliştirilen Insert Post Adseklentisi. Eklenti sayesinde yazı içeriklerimizin başına, sonuna ya da yazi içerisindeki istediğimiz alana reklam kodlarımızı yerleştirebiliyoruz.

Listemizde bu eklentinin kullanım detaylarına değindik. Faydalı olması dileğiyle…

Listemizden Başlıklar:

1- Insert Post Ads Kurulumu
2- Insert Post Ads Kontrol Paneli
3- Insert Post Ads Kullanımı


1- Insert Post Ads Kurulumu

Eklentiyi FTP üzerinden kurmak isteyenler, kurulum dosyalarını buradan indirebilirler *https://wordpress.org/plugins/insert-post-ads

Admin panelinden kurmak için, menümüzden Eklentiler > Yeni Ekle yolunu takip ediyoruz. Sağ üst taraftaki arama kutusuna Insert Post Ads yazıp enter’a basıyoruz. Çıkan sonuçlardan, geliştiricisi WPBeginner olan sonucun sağ üst tarafındaki Şimdi Kur butonuna basıyoruz. Eklenti kurulunca Eklentiyi Etkinleştir yazısına tıklayıp kurulumu tamamlıyoruz.

Yazı İçine Reklam Ekleme Eklentisi: Insert Post Ads Kurulumu

2- Insert Post Ads Kontrol Paneli

Eklentimiz, admin paneli ana menüsüne kendini yerleştiriyor. Admin menüsünden Post Adverts‘e tıklayarak eklentinin kontrol paneli ulaşabiliriz. Kontrol paneli üç sayfadan oluşuyor. Post Advertssayfasında eklediğimiz reklam alanları listeleniyor. Add New sayfasından yeni reklam alanları ekleyebiliyoruz. Settings sayfasından da, reklamlarınızın yazı ya da sayfalarınızda yayınlanıp yayınlanmayacağı ile ilgili ayarları yapabilir, özel tasarımlar kullanmak için var olan CSS’yi devre dışı bırakabilirsiniz.

Yazı İçine Reklam Ekleme Eklentisi: Insert Post Ads Kontrol Paneli

3- Insert Post Ads Kullanımı

Bu eklentiyi kullanarak yazınızın ilk paragrafının hemen üstüne, yazı içeriğindeki herhangi bir paragraftan sonrasına ya da son paragrafınızın hemen altına reklam yerleştirebilirsiniz. Bu reklamları, sadece yazılara, sadece sayfalara ya da her ikisine de eklenmesini ayarlayabilirsiniz. Adım adım gidelim.

#1 Öncelikle eklenti ayarlarından içeriklerimizn sayfalarda mı, yazılarda mı yoksa her ikinde de mi gösterileceğini ayarlayalım. Bunun için admin panelimizden Post Adverts > Settings yolunu izliyoruz. Sayfadan Where do you want ads to display başlığı altından reklam göstermek için istediğimiz seçeneği işaretliyoruz ve Save Settings butonuna basıyoruz.

#2 Daha sonra Post Advers > Add New yolunu izleyerek reklam alanlarımızı oluşturuyoruz. Birden çok reklam alanı oluşturmanız mümkün. Reklam alanımız için bir başlık belirliyoruz. Yazı Üst Kısım Reklamı, 3. Paragraftan sonra Reklam, Yazı Alt Kısım Reklamı… gibi isimler verebilirsiniz. Hemen altındaki Advert Code alanına reklam kodumuzu yapıştırıyoruz. Reklam kodlarına yerleşim için uygun kodlar ekleyerek, reklam alanlarını ortalayabilir, sağa sola yaslayabilirsiniz.

Kodu yapıştırdığımız alanın hemen altında Display the advert kısmında üç adet seçenek mevcut:

Before Content: Yazı içeriğinizde birinci paragrafın hemen üstüne reklam alanı oluşturur.

After Paragraph Number: Yazı içeriğinizde istediğiniz paraftan hemen sonra reklam alanı oluşturur. Bu seçeneği seçtiğinizde hemen yanındaki kutuya, kaç numaralı paragraftan sonra reklam konulacağını sayı olarak yazmanız gerekiyor. Misal 3 yazdığınızda, yazı içeriğinizdeki 3. paragraftan sonra belirlediğiniz reklam gösterilir.

After Content: Yazı içeriği bitiminde, son paragrafın hemen altına reklam alanı oluşturur.

Kendinizce uygun seçeneği seçtikten sonra sağ taraftaki Yayımla butonuna basıyoruz.

Yazı İçine Reklam Ekleme Eklentisi: Insert Post Ads Kullanımı / 2

#3 Her gösterilecek reklam için ayrı ayrı alanlar oluşturmamız gerekiyor. Mesela yazı içeriğinizde 3 adet reklam yayınlayacağınızı varsayalım. Her reklam için üstte, altta ve yazı içerisinde olmak üzere 3 alan oluşturuyoruz. Bu alanlar için 2. adımı tekrar ediyoruz. Her alan için Display the advert kısmından uygun seçeneği seçmeyi unutmayalım.

İkinci adımdaki görsele göre oluşturduğumuz reklam aşağıdaki gibi görünecektir:

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap