İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Seo İpuçları
  3. Google Aramalarında En Üstte Olabilirsiniz !

Google Aramalarında En Üstte Olabilirsiniz !

Google Aramalarında En Üstte Olabilirsiniz !

Web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını herkes ister. Ancak nerden başlayacağınızı bilemiyorsanız işte bazı ipuçları ;

Meta Tagları Düzenleme

Bir web sayfasının içeriğini, dilini, karakter tanımlamalarını ve anahtar helimelerini tanımladığımız Meta tagları dikkat etmemiz gereken en önemli kısımlardan birisidir. Anahtar kelimelerinizi yazarken mümkün olduğunda sayfanızın içinde geçen kelimeler olmasına özen gösterin. Yüzlerce anahtar kelime yazmak yerine maksimum 20-30 ama ilgili anahtar kelimeler yazın. Sitenizin her sayfasında bu anahtar kelimelerin sayfaya özgü olmasına dikkat edin.

Site Map Hazırlama

Sitedenizde yer alan sayfalarınızı ne ne şekilde indexleneceğini belirleyen bir xml site haritası oluşturun. http://www.sitemaps.org/ adresinden site haritası şemasıyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Oluşturduğunuz site haritasını http://www.google.com/webmasters adresinde bulunan site araçları bölümünden Google’a kaydedin.

Adres Çevrimi (URL Rewrite)

Eğer dinamik içerikli bir web siteniz varsa genellikle sayfa adreslerinin http://www.benimsite.com/index.php?kategori=999&sayfa=12345 gibi  olduğunu görürsünüz. Bu gibi adreslere karmaşık adres denir. Sayfanın adresi içeriği ile ilgili pek ipucu vermediği için bu şekilde isimlendiriliyor. Oysa bu sayfada adres kısmında sayfa içeriği ile ilgili bilgi olursa ( http://www.benimsite.com/kategori/sayfa/sayfanınbasligi ) Google ve diğer arama motorları tarafından daha üst sıralara taşınacaktır.

Harici Linkler

Web sayfalarınıza link veren harici linklerin bulunması sayfalarının popülerliğini artıracağı için mümkün olduğunca başka sitelerde de linklerinizi bulundurun. Diğer sitelere reklam verebileceğiniz gibi sektörel portallar, forum sitelerinde sayfanıza link veren içerik girişleri yapabilirsiniz.

Google Adwords

Google da reklam yapmak düşündüğünüz kadar zor ve masraflı değil. Sadece dikkat etmeniz gereken küçük noktalar var. Reklam vermek istediğiniz kelimeleri iyi seçmelisiniz. Her kelimenin bir gösterim değeri olduğu için, mümkün olduğunca gerçek hedef kitlenize hitap eden kelimeleri seçiniz. Günlük bütçenizde belirttiğiniz parasal tutar kadar gösterim yapılacağından, gerçekte sizinle çok ilgisi olmayan ziyaretçilere ihtiyacınız yok.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap