İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Adsense İpuçları
  3. Google Adsense İnternetten Para Kazanma Rehberi
Trendlerdeki Yazı

Google Adsense İnternetten Para Kazanma Rehberi

Google adsense web site sahiplerine, Google reklamlarını kendi web sitelerinde yayınlamaları karşılığında tıklama bazında gelir sağlayan bir reklam platformudur.

Google Adsense İnternetten Para Kazanma Rehberi

Web sitesi sahiplerinin nasıl para kazandığını merak ettiniz mi hiç? Ya da reklam gelirleri diye bir tabir duymuş muydunuz? Eminim duymuşsunuzdur. Google adsense web site sahiplerine, Google reklamlarını kendi web sitelerinde yayınlamaları karşılığında tıklama bazında gelir sağlayan bir reklam platformudur. Google markası adı altında olması, güvenilir olması ve diğer reklam şirketlerinden daha çok kazandırıyor olması nedeniyle webmasterlar arasında internetten para kazanma adına en çok tercih edilen kazanç yöntemidir.

Bir web siteniz var ise er ya da geç yolunuz Google Adsense’e yolunuz düşecektir. Web sitelerinin şuanda en çok para kazandıran ve daha doğrusu en emin olunan sağlam yerlerden biri de Google Adsense ile internetten para kazanma sistemidir. Birçok web sitesi sahibi önce sitelerine biraz içerik giriyor ve daha sonra ise başvuru yaparak kullanım hakkı almaya çalışıyorlar.Bir web sitenizin olması demek, Google un sizi hemen listesine alacak diye bir kuralı getirmiyor. Google ancak faydalı bulduğu ve inandığı sitelere reklam veriyor. Özellikle çalıntı yazılar ve güncel olmayan yazıları kullanıyor iseniz reklam alma şansınız pek yok. Reklamları yayınladıktan sonra bu uygulamayı yapar iseniz yine Google bunu fark eder ve sizi ortaklıktan çıkararak paranızın da içeride yanmasını sağlar.

Bir kere başvuru yapıp başvurunuz kabul oldu mu birden fazla sitede aynı hakkınızı kullanabiliyorsunuz. Şartlarına uyduğunuz ve kuralları ihmal etmediğiniz sürece ortaklık bozulmaz ve sizler paranızı kazanmaya devam edersiniz.

Burada para kazanmanın tek yolu var. Sizler iyi ve güzel içerikler girerseniz. O konuları arayan insanlar sizin sitenizi bulur ve adresinize tıklarlar. Yazıları okurken yanlarda ya da yazıların altında çıkan reklamlara çoğu zaman bilinçsiz ya da bilinçli bir şekilde tıklama yaparlar ve siz bu tıklamalardan para kazanırsınız. Günlük ne kadar fazla kişi siteye girip reklamlarınızı tıklar ise bütçeniz o kadar fazla artacaktır. Google Adsense den ödeme alabilmek için ise içerideki bakiyeniz en az 100 dolar olması gerekiyor. 100 dolara ulaştıktan sonra ise dilediğiniz bir banka hesabına havale ya çek olarak alma şansınız bulunuyor.

Peki Nasıl Kazanacağız?

1. Adım: Google adsense ile gelir elde etmek için ilk şart size ait bir web sitenizin veya bloğununuzun olmasıdır. Eğer yoksa kendinize wordpress veya blogger gibi sistemleri kullanarak bir blog veya site kurmalı ve belirlediğiniz alanda paylaşımlar yapmalısınız.Bublog/site ile Adsense’e başvurur ve kabul sürecini beklersiniz. Kabul süreci eskiden daha kolay olmakla birlikte, şimdilerde Google ince eleyip sık dokuyor.

2. Kabul edildikten sonra hesabınıza giriş yaparak gerekli reklam kodlarını web sitenize eklemelisiniz.

3. Tıklama başı kazanç elde edeceksiniz. Daha fazla ziyaretçi daha fazla gelir demektir, bu yüzden gerek içerik sayısı ve içerik kalitesiyle, gerekse site dışı optimizasyon ile sitenize daha fazla ziyaretçi çekmeye çalışmalısınız.

Şuanda orta derece ilgilenilen bir adreste ayda ortalama 500 dolar kazanmak mümkün. Evde oturduğunuz yerden kazandığınız bu para aslında ne kadar iyi bir bütçe değil mi? Her ne kadar oturarak ta kazanıyor olsanız da çok yorulacağınız ve emek vermeniz gerektiği apaçık ortada. Sizlerde Google Adsense ile internetten para kazanmanın yollarına hemen başvurun ve bu pastadan bir dilimde siz yeme fırsatı elde edin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap