İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. E-Ticaret
  3. GittiGidiyor İş Ortaklığı Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

GittiGidiyor İş Ortaklığı Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

GittiGidiyor İş Ortaklığı Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Kazançlarınıza kazanç katacak reklam firmalarını incelemeye devam ediyoruz. Bu listemizde Mart 2016 tarihinde sistemini tamamen yenileyen GittiGidiyor İş Ortaklığı Programını tüm detaylarıyla anlattık.

Genel olarak ödeme konusunda hakedişinizi kuruşu kuruşuna alabileceğiniz bu program, yüksek hitli sitelerin alt yapı masraflarını çıkarabilmesi için ideal olduğunu düşünüyoruz. Ödeme konusunda güvenilir, reklam bakımından sıkıntısız, müşteri hizmetleri yönünden tatminkar olan GittiGidiyor İş Ortaklığı neymiş, ne değilmiş hep beraber bakalım.

Listemizden Başlıklar:

1- GittiGidiyor İş Ortaklığı Ödeme Bilgileri
2- GittiGidiyor İş Ortaklığı Reklamları
3- GittiGidiyor İş Ortaklığı Kazançları
4- GittiGidiyor İş Ortaklığı Kullanımı
5- GittiGidiyor İş Ortaklığı Ödeme Kanıtı


1- GittiGidiyor İş Ortaklığı Ödeme Bilgileri

En çok merak edilen konuyla başlayalım. GG İş Ortaklığı programında ödemeleriniz haftalık olarak banka hesabınıza yapılıyor. Ödemeler Cuma günleri gerçekleştiriliyor. Ödeme limiti 100 TL. Bu limite ulaştığınızda ödeme talebinde bulunabiliyorsunuz. Bir hafta içerisinde ödeme limitine ulaşamazsanız, bakiyeniz 100 TL olana kadar ödeme talebinde bulunamıyorsunuz. Ödeme talebini Cuma günü yaparsanız, ödemeniz bir sonraki haftanın Cuma gününde yapılıyor.

Örnek olarak, Haziran ayının birinci haftasını 1-7 Haziran olarak; 7 Haziran’ın da Cuma gününe denk geldiğini varsayalım. 1-6 Haziran arası bakiyeniz 105,00 TL oldu ve Perşembe günü ödeme talebinde bulundunuz. Cuma günü mesai bitimine kadar bakiyeniz hesabınıza geçiyor. Diyelim ki 1-6 Haziran arası bakiyeniz 95,00 TL’de kaldı. 7 Haziran Cuma günü bakiyeniz 100,00 TL’ye tamamlandı ve ödeme talebinde bulundunuz. Hakedişiniz o gün değil, bir sonraki hafta Cuma günü yapılıyor. Bu gibi durumlarda tavsiyemiz, bakiyeniz limite ulaştığında ödeme talebinininizi Perşembe günleri gün bitmeden yapmanız.

Ödemeleriniz yapılmadan önce %20’lik bir vergi kesintisine uğruyor. Yani bakiyeniz 100,00 TL ise size ödenen miktar 80,00 TL oluyor.

GG İş Ortaklığı programı, yeni sisteme geçtikten sonra ilk 1 ay ödemelerini zamanında yaptı. Fakat geri kalan aylarda ödeme gecikmeleri yaşanmaya başlandı. Üç hafta boyunca ödeme limitine ulaşıldığı halde ödemeler yapılmadı. Lakin üçüncü hafta sonunda biriken tüm miktar eksiksiz bir şekilde hesabımıza geçti. Müşteri hizmetleri “Cuma gününden önce kesinlikle ödeme yapılmaz.”diye belirttiği halde bir ara yine ödemelerde gecikme yaşandı ve bir sonraki hafta Çarşamba günü ödeme yapıldı.

Sonuç olarak sanırız sistem tam oturmadığı için veya başka sebeplerden ötürü gecikmeler yaşanabiliyor fakat ödemeniz bir şekilde kuruşu kuruşuna hesabınıza yatıyor.

2- GittiGidiyor İş Ortaklığı Reklamları

Yayınlamanız için verilen reklamlar bildiğiniz GittiGidiyor sitesinde satılan ürünlerin reklamları. “Günün Fırsatı Yıldız Fırsatlar” ve “Genel” adı altında karışık ürün banner reklamları yayınlayabileceğiniz gibi, belirli ürün gruplarına yönelik (cep telefonu, televizyon, bebek ürünleri vs.) banner reklamlar da yayınlayabiliyorsunuz. Sitenizin kategorisine uygun banner seçimi yaparak, kazancınız arttırmanız mümkün. Yani fotoğraf ile ilgili bir siteniz varsa “Günün Fırsatı Fotograf Makinesi” banner reklamları yayınlayarak kazanç sansınızı yükseltebilirsiniz.

300×250 , 250×250 , 336×280 , 530×108 , 650×100 ,160×600 ,300×600 ,728×90 boyutlarına sahip banner reklamlar malesef mobil uyumlu değiller. Mobil site versiyonlarınız için uygun boyutlu banner reklamlar seçmenizde fayda var.

Reklamların site açılış hızına bir etkisi yok. Banner’lar oldukça hızlı bir şekilde yükleniyor, sayfada kasma yapmıyor.

3- GittiGidiyor İş Ortaklığı Kazançları

GG İş Ortaklığı programı, sadece tıklama başına ödeme yapıyor. Reklam gösterimleri için herhangi bir ödeme yapılmıyor. Tık başına 0,05 TL ile 0,15 TL arasında kazanç sağlanıyor.

Yayına başladığınız ilk zamanlarda tıklama başına 0,05 TL alıyorsunuz. Tıklama başına miktar artışı hangi kriterlere göre yapılıyor bilmiyoruz. Fakat ekibimizdeki bazı arkadaşlar, hemen hemen aynı tarihlerde yayına başlamalarına rağmen, birinin tık başına aldığı miktar, iki ay sonra birden 0,10 TL’yi çıktı; diğerinin ise hala 0,05 TL. Sanırız burada banner gösterim sayıları, dönüşümler gibi kriterler etkili oluyor.

Aşağıdaki rapora bakarak günlük ortalama ne kadar kazanacağınız hakkında fikir edinebilirsiniz.

Gösterimler Tıklamalar Dönüşümler Ödeme RPC*
160,299 552 0 TL.27.60 TL.0.05
167,464 592 0 TL.29.60 TL.0.05
170,128 616 0 TL.30.80 TL.0.05
80,439 253 0 TL.12.65 TL.0.05

* RPC: Tık başına ödenen ücret

Tık sayımları gayet düzgün. Hiç bir tıkı kaçırmadığını söyleyebiliriz.

4- GittiGidiyor İş Ortaklığı Kullanımı

GG İş Ortaklığı programına https://aff.gittigidiyor.com adresinden, sayfadaki Hemen Başvurbutonuna basarak kayıt olabilirsiniz.

Ekibimizde programı kullanan arkadaşlar, yeni sisteme geçmeden önce kayıt oldukları için, yeni sistemde onay süreleri ne alemde bilemiyoruz. Daha önceden ekibimizden 1 aydan kısa bir sürede onay alabilen yok. Fakat yeni sisteme geçmeden önce bazı problemlerimiz için gönderdiğimiz e-postalara cevap verilmezken, yeni sistemde gönderdiğimiz iletilere gün içerisinde cevap alabildik. Buradan, programla ilgilenen ekibin işi sıkı tuttuğu çıkarımını yapabiliriz. Bu çıkarıma göre onay süresinin bir haftayı geçmeyeceğini tahmin ediyoruz.

İllegal içeriklere sahip siteleri kabul etmediklerini belirtelim. Ayrıca Blogger gibi servisleri kullanan siteler de kabul edilmiyor.

Reklam banner’larını WordPress sitemizde yayınlamak için önce GG İş Ortaklığı panelinize giriş yapıyoruz. Kampanyalar sekmesine tıklıyoruz. Açılan sayfadan CPC Reklamları‘na tıklıyoruz. Yönlendirilen sayfada TAKIP OLUŞTUR başlığını buluyoruz. Kreatif: kısmından istediğimiz reklam türünü ve boyutunu seçiyoruz. Seçtiktek sonra hemen altında reklam kodları beliriyor.

Bu reklam kodlarını ister Insert Post Ads gibi eklentiler kullanarak, ister sitenizin herhangi bir yerine div açarak sitenize yerleştirebilirsiniz.

Kazancınızı Raporlar sekmesinden görebilirsiniz. Ödeme taleplerinizi de Ödemeler sekmesine tıklayıp, tekrar giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bakiyeniz 100,00 TL olduğu anda Ödeme Talep Et butonu beliriyor. Butona basarak talepte bulunabilirsiniz. Fakat bu sayfadaki giriş denemeleri ve ödeme talepleri bazen problem çıkarabiliyor. Bunun sebebini bilmiyoruz fakat ısrar ederseniz sonuca ulaşırsınız.

Bu arada GG reklamlarının Google Adsense‘ye bir etkisi yok. Reklam kodlarındaki iframe olayı sizi şüpheye düşürmesin. Ekibimiz GG reklamlarını Adsenseyle birlikte kullanıyorlar ve şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadılar.

Sonuç olarak, internet kullanıcılarının çoğunun reklam engelleyici yazılımlar kullandığını düşünürsek, GittiGidiyor İş Ortaklığı programından fazla kazanç elde etme beklentisine giremeyiz. Yukarıda paylaştığımız raporlar bir ödev sitesine ait. Ziyaretçi kitlesi ilköğretim çağındaki öğrenciler ve bu öğrencilerin velilerini oluşturan ev hanımları… Varın çıkarımınızı siz yapın. Buna rağmen gösterim ve tıklama oranlarının ne kadar dengesiz olduğunu görüyorsunuz. Günlük tekil hitiniz 5k’yı geçmiyorsa, bu programa hiç bulaşmamanızı tavsiye ederiz. Tabi karar sizin.

Konu hakkında kafanıza takılan deli sorular için yorum alanımız hizmetinizde. Reklam şirketleri incelemelerimiz devam edecek. İncelemelerimizi kaçırmamak için haftalık bültenimize abone olabilirsiniz. Hepinize bol kazançlar dileriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap