İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. PC & Mobil Donanım
  3. Tarayıcı Rehberi: Firefox Nasıl Hızlandırılır?

Tarayıcı Rehberi: Firefox Nasıl Hızlandırılır?

Tarayıcınızı açarken bekleme veya takılma gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız eğer başlangıç sayfanızı boş sayfa yaparak Firefox başlangıcınızı hızlandırabilmeniz mümkün.

Tarayıcı Rehberi: Firefox Nasıl Hızlandırılır?

Günümüzde her işimizi internetle yaptığımız için tarayıcılar hepimiz için hayati önem taşıyor. Yavaşlayan Firefox nasıl hızlandırılır? Tarayıcılarda oluşan herhangi bir sorun veya yavaşlama işlerimizin aksamasına neden olabiliyor. Sıklıkla kullanılan birkaç tarayıcı bulunmakla birlikte en çok tercih edilenlerin arasında Firefox bulunuyor. Blog Vesaire isimli sitede bu konuda yazılmış bir makale gördüm.

İlk olarak bu tarz yavaşlamalarda her zaman tercih edilen yenileme yöntemi oluyor. Tarayıcınızdaki verileri sabit tutarak ayarları sıfırlamak hızınız konusunda size fayda sağlayabilir.

Yavaş çalışan bir Firefox’a sebep olan bir diğer konu ise sistem kaynaklarının verimsiz kullanımı veya yan uygulamaların çok fazla açık olması olmaktadır. Yan uygulamaları devre dışı bıraktığınızda ise, firefox hızınızı artırma konusunda faydalı bir işlem yapmış olursunuz. Bu işlem için eklentiler sayfasından yan uygulamalar sekmesine gelerek orada sağ tarafta çıkan menüden asla etkinleştirme seçeneğini tıklatarak her yan uygulamanız için bu işlemi yapabilirsiniz. Firefox’un yapılan bu önlemlerden yararlanması için seçenekler menüsünden gelişmiş sekmesine tıklayarak mümkün olduğunda donanım ivmelenmesini kullan seçeneğini seçmelisiniz.

Tarayıcınızı açarken bekleme veya takılma gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız eğer başlangıç sayfanızı boş sayfa yaparak Firefox başlangıcınızı hızlandırabilmeniz mümkün. Ayrıca, genel ayarlardaki sekmeleri seçilene kadar yükleme seçeneğini aktif hale getirerek çok sekme yüzünden yavaşlama olmasını engelleyebilirsiniz.

Kimi zaman yapılan hiçbir işlem gerekli faydayı sağlamayabilir. Teknoloji ve sistemler geliştikçe firefox yeni sürümler çıkarıyor. Bu durumda Firefox’un güncellenmesi ve yeni sürüme yükseltilmesi gerekebilir.

Bu yöntemlerle istediğiniz sonuca ulaşamadıysanız eğer anti virüs programı kullanarak Firefox’u hızlandırmayı deneyebilirsiniz.

Bu saydıklarımızın hiçbiri işinize yaramadıysa bilgisayarınızı yenileme zamanını gelmiş olabilir. İndirim kampanyaları takip ederek, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün satın alıp internette hızlı sörfün tadını çıkartabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap