1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Programsız Facebooktan Video İndirme Rehberi

Programsız Facebooktan Video İndirme Rehberi

Artık facebook videolarını indirebilmeniz çok kolay bir hale gelecek, çünkü size çok basit bir yöntem anlatacağım.

Programsız Facebooktan Video İndirme Rehberi

İnsanlar facebooktan video indirmek istiyorlar fakat bilmeyen kişiler bu video indirme işini bir türlü başaramıyorlar. Artık facebook videolarını indirebilmeniz çok kolay bir hale gelecek çünkü size çok basit bir yöntem anlatacağım. Anlatacak olduğum bu yöntemde herhangi bir şekilde bir eklenti veyahut program kullanmanıza gerek kalmıyor. Programsız facebook video indirme işlemini nasıl yapacağınıza geçelim artık. İşte facebook video indirme yöntemi.

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal ağlardan bir tanesi olan facebookyoutube da olduğu kadar çok video barındırmasa da yine de milyonlarca videoyu içerisinde barındırmakta. Peki, facebook nasıl video indirilir bu işlem nasıl gerçekleştirilir. Facebooktan video indirmek için hiçbir program kullanmadan ve hiçbir eklenti kurmadan video indirme işlemi nasıl gerçekleşir

Facebook Video indirme Yöntemi

  1. Facebook video indirme işlemi için ilk önce indirmek istediğiniz videoyu facebookta buluyoruz.
  2. Sonrasında bu videoyu oynatmaya başlıyoruz ve video oynatılırken sağ tıklayarak “ Show video url” videonun urlsini göster seçeneğine tıklıyoruz ve karşımıza gelen url yi kopyalıyoruz.
  3. Bu işlemi yaptıktan sonra internet tarayıcımızda yeni bir sekme açıyor ve adres çubuğuna kopyaladığımız bağlantıyı yapıştırıyoruz. Bağlantıda bulunan “www” kısmını siliyor ve yerine “m” yazıyoruz.
  4. Son işlem olarak mobil olarak açtığımız videonun üstüne geliyor ve sağ tıklıyoruz ardından da açılan pencerede “ video olarak kaydet” seçeneğine tıklıyoruz. Bu işlemin ardından videonun indirme işlemi başlıyor.

İşte hepsi bu kadar sizde herhangi bir eklenti ve program kullanmadan çok kolay bir şekilde facebook videolarını indirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap