1. Ana Sayfa
  2. E-Ticaret
  3. E-Ticaret Seo Nedir ? E-Ticarete Güçlü Başlayın !
Trendlerdeki Yazı

E-Ticaret Seo Nedir ? E-Ticarete Güçlü Başlayın !

E-Ticaret seo sitenizde kullanıcılara ulaştırdığınız ürün ve hizmetleri reklam ve düzgün tanıtım biçimiyle birlikte kullanıcılara sunarken diğer yandan arama motorlarına uygun bir şekilde optimize etmektir.

E-Ticaret Seo Nedir ? E-Ticarete Güçlü Başlayın !

E-Ticaret seo sitenizde kullanıcılara ulaştırdığınız ürün ve hizmetleri reklam ve düzgün tanıtım biçimiyle birlikte kullanıcılara sunarken diğer yandan arama motorlarına uygun bir şekilde optimize etmektir. E-ticaret seo için önemli olan kıstaslar aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

  • Ziyaretçilere düzgün içerik sunun
  • Reklam yazıları ile ürünün doğru tanıtımını yapın
  • Kampanyalardan haberdar edin ve ilgisini çekecek banner ve tanıtım yazısı ekleyin
  • Doğru kategorilerde doğru ürünleri sergileyin
  • Kullanıcının önüne tüm seçenekleri sunmayın, hiyerarşik biçimde sıralayın
  • Ürünü satın alma yollarını güven çerçevesi içerisinde yapın
  • Her sayfada farklı başlık ve anahtar kelime kullanın
  • “?” gibi karakterleri htaccess dosyanızdan engelleyin.

URL yapınız siteadi.com/urun.html olarak ayarlayın. Eğer dolaylı yol yada farklı bir sistem seçmeyin. Kısa URL her zaman için optimizasyon açısından daha etkilidir…

Bu maddelerin haricinde e-ticaret seo için önemli olan kullanıcılara kredi kartı ile alışveriş imkanı sunduğunuzda bunu destekleyen güvenlik sertifikalarını ve gerçek olduğuna ulaşabileceği yolları ve alternatifleri muhakkak ki gösterin.

Bu iş aslında tek cevap olan GÜVEN kelimesinden geçiyor… Eğer ziyaretçilerinize gerçekten size güvenebileceği bir ortam yaratırsanız emin olun kullanıcı ve ziyaretçilerin en iyi referans gösterdiği bir sistem olacaktır. E-Ticaret seo nedir sorusuna cevabımızı verdik.

Şimdi bu mantıkta kendimizi ziyaretçi gibi soralım ve kendimize bir sistem hazırlayalım… Sistemde hiyerarşik bir yazım kullanmamız ve semantik web sistemine uygun yazı yazmamız gerekmektedir. Kategori üzerinde bilerek duruyorum ki dikkatinizi çeksin diye. Kategorilerin hepsi açılır menü yada farklı yönlendirmeler ile yapmanız ziyaretçiye aradığı bilgiye doğru bir şekilde ulaştırmasını sağlamaktır. Sadece kendinizi ziyaretçi gibi düşünmeniz gerekmektedir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap