İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Adsense İpuçları
  3. AdSense gelirini arttırmak için önemli ipuçları – AdSense ile sürekli kazanın
Trendlerdeki Yazı

AdSense gelirini arttırmak için önemli ipuçları – AdSense ile sürekli kazanın

AdSense gelirini arttırmak, ve sürekli gelir elde etmek isteyenlerin yapması gerekenler çok basittir.AdSense kazancını arttırmak demek hile yapmak değildir.

AdSense gelirini arttırmak için önemli ipuçları – AdSense ile sürekli kazanın

AdSense gelirini arttırmak isteyen pek çok yayımcı var. Hatta bazıları harıl harıl İnternet’de bu konuda araştırma yapar. Ama yüzlerce yalan ve abartı okurlar sadece.AdSense gelirlerini arttırmak ve sürekli hale getirmek için atomu yeniden parçalamaya gerek yok. Aklı evvel şahsiyetlerin, sadece aldatmaca içeren önerileri kimseye kazanç sağlamaz.Bu yazıda, AdSense gelirleri arttırmak isteyenler için, ana hatlarıyla önemli başlıkları hatırlatmak niyetindeyiz.Hemen söyleyelim, aşağıda abartı, yalan yada hile bulamazsınız. Aradığınız bunlarsa, hiç boşuna vakit kaybetmeyin.

AdSense gelirini arttırmak ve süreklilik için öneriler

Kullanıcı deneyimine zaralı kararlar almayın: Fazladan kazanç sağlayacağım düşüncesiyle, reklam yerleştirirken kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyecek kararlar almamak önemlidir.Verdiğiniz karar kısa vadede kazancınızı arttırsa bile, uzun dönemde trafik tabanına vereceği zararlar, hem sıralamanızı hemde kazancınızı düşürecektir.

İçerik den önce görünen reklamlar yerleştirmeyin: Unutmayın ki ziyaretçilerin sitenize asıl giriş nedeni içeriktir. Onları reklamla karşılamanız, sitenizin trafiğini olumsuz etkileyecektir. Üstelik içerik den önce görülen reklamlar, tıklanma oranlarını değil, çabuk çıkma oranlarını arttıracaktır.

Header (üstbilgi) alanına reklam yerleştirmeyin: Sitenin Header alanına yerleştirilen reklamlar, Google tarafından kalitesizlik olarak nitelendirilir ve bu siteler ceza alabilir. Üstelik bu bölüme yerleştirilen reklamların tıklanma oranları çok düşüktür. Ciddi şekilde trafik kaybına de neden olabilir.

Bir sayfada en fazla 3 reklam gösterin: AdSense şartları, sayfa başına maksimum 3 reklam eklemeye izin verir. Google’ın gözünde, hemde kullanıcıların gözünde olumlu bir yer edinmek için buna uymalısınız..İçerik uzunluğuna göre, bir sayfada istediğiniz kadar reklam göstermelisiniz. Çok uzun içerikleriniz varsa, bu alana alternatif reklam ağlarının sağladığı reklamları ekleyebilirsiniz.  Bunu yaparken reklamların içerikden daha yoğun olmamasına,ve de Google Reklamlarının sayısının 3 den fazla olmamasına dikkat etmelisiniz.

Standart reklam boyutlarını kullanın: AdSense reklamlarını yayımlamak için, çok farklı boyutlar arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak en fazla tıklanma oranına sahip standart boyutları (300 × 250, 728 × 90 ve 160 × 600) kullanmak kazancınızı arttıracaktır.Üstelik bu boyutları kullanmak, daha fazla reklam vere havuzu anlamına gelir.

Özel kanallar kurmak: Özel kanallar kurmak nelerin işe yarayıp, nelerin yaramadığını takip edebilmek, ve ona göre strateji geliştirmek açısından önemlidir.

Sadece görsel reklamlara odaklanmayın: Bir çok reklam yayımcısı görsel reklamlara odaklanmaktadır. Oysa bağlantı birimlerinin de kazanç potansiyeli yüksektir.Sayfalarınızı iyi optimize ederek, bağlantı birimlerine de yer vermelisiniz. Alttaki görsel bir örnektir. Bağlantı reklamlarını yazı içinde yada daha faklı yerlerde kullanabilirsiniz.

Yerleşim hedeflemeyi etkinleştirin: Bu, reklam verenlerin web sitelerini kampanyalarına ya adıyla, yada ilgili bir grubu hedefleyerek dahil etmelerini sağlar.Yerleşim hedefleme varsayılan olarak etkindir. Ancak değilse gereken adımları atmalısınız.

Metin ve Görüntülü reklamlara birlikte izin verin: AdSense’deki birincil tercihlerden birisi, bir reklam birimini “yalnızca resim” olarak kısıtlamak, yada hem metin hemde görüntülü reklamlara izin vermektir.Metin reklamlarına izin vermek, çok daha geniş bir reklam havuzu demektir. Gelirlerinize mutlak suretle katkısı olacağını unutmayın.

Bazen denemeler yapmak dan kaçınmayın: Örneğin kullandığınız reklam boyutları içerisinde, tıklanmayan yada çok düşük tıklanma oranına sahip boyutları değiştirin. Veya sayfadaki konumunu değiştirin.

Verileri sürekli olarak takip edin ve değerlendirin: Pek çok AdSense yayıncısı verileri sürekli takip eder. Bu yapılması gereken önemli bir şeydir. Ancak verileri sadece takip etmekle kalanların sayısı da oldukça yüksektir. Bu verileri kullanarak, en başarılı reklam boyutları, sayfalar gibi detayları iyi değerlendirmek gerekir.Analizlerin ortaya koyduğu sonuçlara göre, sürekli stratejiler geliştirmek çok önemlidir.

Reklam birimlerinin renklerini değiştirin: Çok basit bir öneri gibi gelebilir size. Ancak reklamların yazı renkleri, arka plan rengi, çerçeve rengi gibi bölümlerde renk değişiklikleri yapmak önemlidir.Bu biraz uğraş ve süreç gerektiren bir çalışmadır.En yüksek tıklanma değerine erişene kadar, farklı sayılarda değişiklikler yapmak gerekebilir. Ancak AdSense gelirlerini arttırmak için azımsanmayacak bir öneme sahiptir.

Navigasyon barı altına bağlantı birimi ekleme: Bu yayımcı şartlarına aykırı bir durum değildir. Sitenizin navigasyom barı altına bağlantı reklamları eklemek, ekstra bir kazanç sağlamaya yardımcı olacaktır.Alttaki görsel bir örnektir.

Metin içine reklam yerleştirin: Yalnızca kenar çubuğu yada diğer farklı alanlara reklam yerleştirmek, ve yazının içerisine eklememek büyük bir yanlıştır.Özellikle ilk bölümden sonra eklenen reklamların tıklanma oranları çok yüksektir.

Navigasyon bar altına görsel reklam eklemek: AdSense yayımcısı pek çok sitede görürüz. Navigasyon barının hemen altına eklenen, 728 x 90 lık reklamlar hemen göze çarpar.

Çok fazla görünür olması açısından yerinde bir karar gibi görünebilir. Ancak bu reklamların tıklanma oranları çok düşüktür. Bunun yerine, 300 x 250 boyutlarında, içeriğe entegre edilmiş bir reklam, kat kat daha fazla başarılıdır.

Reklamları sitenin sol tarafına yerleştirme: Reklamları daha fazla görünür kılmak için, kulanıcı deneyimini hiçe saymak değil, akılcı çözümler üretmek gerekir.Örneğin sitenizin soluna eklediğiniz her hangi bir şey, sağ tarafa göre daha fazla görünür olacaktır. Nedeni soldan sağa doğru yazıyor ve okuyor olmamızdır.Küçük bir nüans gibi görünebilir size, ancak unutmayın ki AdSense gelirini arttırmak için, her damlayı kovaya düşürmek gerekir.

İçerik ile reklamları hizalayın: Bazen içerik ve reklamların birbirinden çok ayrı durduğunu görürüz. Bu reklamın görünürlüğünü azaltacaktır. Dolayısıyla tıklanma oranı da düşük olacaktır.Reklam yerleştirirken, içerikle bir bütün haline getirmek gerekir.Bunu yaparken insanları yanıltacak biçimde yapmayın.

Yorum bölümüne reklam ekleyin: Çok fazla kullanılmayan, ama kullanılması gereken bir yöntemdir. Özellikle çok sayıda yorum alan sayfalar da, yorum bölümüne eklenen reklamların görünürlüğü yüksektir. Beraberinde artı bir kazanç sağlayacaktır.

Unutmayın, AdSense gelirlerini arttırmak için hileye değil, akılcı çözümlere ihtiyacınız var.

Mobil trafiği önemseyin:Mobil uyumlu, SEO dostu ve hızlı temalar Sitenizin mobil cihazlar için optimize edilmesi çok önemlidir. kullanmak, AdSense gelirini arttırmak açısından önemlidir.Mobil tıklamalar, ve buradan sağlanan trafiğin getireceği daha iyi sıralama sayesinde AdSense kazancınız artacaktır.

Site hızınızı arttırın: Site hızı, gerek AdSense gelirini arttırmak, gerekse SEO açısından çok önemlidir. Yavaş yüklenen bir site demek, yüksek hemen çıkma oranları demektir. Buda reklamların tıklanma oranlarını düşürecektir.Daha fazla AdSense geliri için site hızını arttırmanız şarttır.

Mobil çapa reklamlar kullanın: AdSense gelirini arttırmak için kullanılabilecek bir diğer yöntem ise, mobil çapa reklamlar kullanmaktır. Kullanıp performansını test etmelisiniz.

AdSense raporlarını ciddiye alın: AdSense son derece detaylı bir raporlama sunmaktadır. Bu raporu her zaman iyi incelemek ve ciddiye alarak çalışmak önemlidir.

Google’dan daha akıllı olmaya çalışmayın: Daha fazla kazanmak isteği, sizi hile yapmaya yönlendirmesin. Emin olun ki Google aptal değildir.Sürekli bir kazanç sağlamak istiyorsanız, kesinlikle kuralların dışına çıkmayın.

Bu yazıda neler yok Bu yazıda olmayan çok şey var..Örneğin Google AdSense gelirini arttırmak için garantili bilmem neler diye bir iddia yok.Yada AdSense’den ayda bilmem kaç bin dolar kazanmanı yolları diye bir başlık da yok.

Saygınlığı kendinden menkul Blog’ların arşivlerinde bolca yalan bulabilirsiniz. Biz o toplara girmeyeceğiz.Bu yazıda sadece dürüstçe kazanmayı isteyenler için öneriler vardır. AdSense hesabınızın kapanmasına neden olacak, sadece okunmak için yazılmış abartı ve yalanlar yoktur.Anlayana sivri sinek saz cinsinden bir örnek verelim:Benim bir sitem var diyelim. Geçen ay sadece bir tıklama almış reklamlarım. Bende sitede her hangi bir reklamı kaldırdım, veya yerini değiştirdim bu ay.Bu ay 2 tıklanma almışım. Şimdi ben hemen AdSense gelirlerini %100 arttırmanın yolu, yada garanti vs gibi bir yazı yazsam yalan söylemiş olur muyum.Elbette olmam..

Peki size karşı dürüst olmuş olur muyum..!!!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Samet KARACAN

Owner # wordpress, web güvenlik, sistem yönetimine dair ~

Yorum Yap